Uncategorized

Nápady na bezpečnost dovolené pro vaše domácí mazlíčky

Je to opět roční období! Když se připravíte na oslavu prázdnin, mějte na paměti, že některé z našich mnoha vážených svátečních tradic mohou být pro naše domácí mazlíčky nebezpečné. ASPCA používá následující tipy na bezpečnost dovolené:

Pokuste se udržet návyky svého domácího mazlíčka a cvičit co nejblíže k jejich běžné rutině. A nezapomeňte je vyhýbat následujícím nezdravým dobrotům, toxickým rostlinám a nebezpečným dekoracím:

Ó vánoční stromeček

Bezpečně ukotvte svůj vánoční strom, aby se netušil a spadl, což způsobilo možné zranění vašeho domácího mazlíčka. Tím se také zastaví voda na stromě-která se může skládat z hnojiv, která mohou způsobit rozlití žaludku a rozlišení žaludku. Stagnující stromová voda je živnou půdou pro bakterie a váš mazlíček by mohl skončit nevolností nebo průjmem, který musí pohltit.

Město bez pozlátku

Kitties milují tuto jiskřivou, lehkou „hračku“, která se snadno pálí a nosí v ústech. Ale okusování může vést k polykání, což může vést k překážky zažívacím traktu, závažnému zvracení, dehydrataci a možné chirurgii. Nejlepší je rozjasnit své větve něčím jiným než pozlátkem.

Žádné hodování pro furries

Teď už víte, že nebudete krmit čokoládu pro domácí mazlíčky a něco sladěného xylitolem, ale znáte délky, do kterých podnikavé kožešinové dítě půjde na něco na něco báječného? Ujistěte se, že vaše domácí zvířata udržují od stolu a bezobslužných talířů s jídlem, a ujistěte se, že víka zaberete na plechovkách na odpadky.

Hračka radost

Hledáte plnění punčochy vašeho domácího mazlíčka? Vyberte si dárky, které jsou bezpečné. Je známo, že psi roztrhají své hračky od sebe a polyká kousky, které se pak mohou uložit do jícnu, žaludku nebo střev. Držte se žvýkacích hraček, které jsou obecně nezničitelné, Kongy, které mohou být nacpané zdravými potravinami nebo žvýkací pochoutky, které jsou vytvořeny tak, aby byly bezpečně stravitelné.

Dlouhé, Stringy věci jsou kočičí snem, ale nejrizikovější hračky pro kočky zahrnují stuha, přízi a uvolněné malé části, které se mohou uvíznout ve střevech, obvykle vyžadují chirurgii. Překvapivé Kitty s novým míčem, který je příliš velký na to, aby spolkl, vycpanou hračku Catnip nebo interaktivní kočičí tanečnice a tuny herních sezení dohromady.

Zapomeňte na jmelí a holly

Holly, když se požívá, může způsobit, že domácí zvířata trpí nevolností, zvracení a průjem. Jmelí může způsobit gastrointestinální rozrušení a kardiovaskulární problémy. a spousta odrůd lilií může při požití způsobit selhání ledvin u koček. Vyberte právě jako-jolly umělé rostliny vyrobené z hedvábí nebo plastu, nebo si vyberte kytici bezpečný pro domácí zvířata.

Nechte zbytky, kořeněné a ne-ne-ne lidské jídlo, stejně jako kosti, nesmí být přiváděny vašim chlupatým přátelům. Domácí zvířata se mohou připojit k slavkům jinými zábavnými způsoby, které nevede k nákladným lékařským účtům.

Ta dovolená záře

Nenechávejte osvětlené svíčky bez dozoru. Domácí zvířata se mohou spálit nebo způsobit oheň, pokud srazí svíčky. Nezapomeňte používat správné držáky svíček, umístěné na stabilním povrchu. A pokud opustíte místnost, vyložte svíčku!

Připojené

Udržujte dráty, baterie a sklo nebo plastové ozdoby mimo dosah tlap. Drát může poskytnout potenciálně smrtící elektrický šok a propíchnutá baterie může způsobit popáleniny do úst a jícnu, zatímco střepy rozbitých ozdob mohou poškodit ústa vašeho domácího mazlíčka.

Pravidla domu, pokud by vaši zvíře milující hosté chtěli věnovat vašim mazlíčkům malou pozornost a cvičení, zatímco jste zaneprázdněni večírku, požádejte je, aby se cítili bezplatný, aby zahájili skvělou hru nebo mazlení.

Ujistěte se, že všechny vaše léky jsou zamčené za bezpečnými dveřmi a ujistěte se, že řekněte svým hostům, aby své léky zabrali a zabalili se také a také zabalili také své léky.

Opatrně s koktejly

Pokud vaše oslava zahrnuje nápoje pro dospělé, nezapomeňte umístit své bezobslužné alkoholické nápoje, kde se k nim nemohou domácí mazlíčci dostat. Pokud by se váš domácí mazlíček mohl stát slabým, nemocným a může dokonce jít do kómatu, což by mohlo mít za následek smrt na respirační selhání.

Vlastní pokoj

Dejte svému domácímu mazlíčku vlastní klidný prostor pro útěk do dokončení čerstvou vodou a místo k přitulení. Plaché štěňata a kočky by se mohly chtít skrýt pod kusem nábytku, v jejich pouzdře nebo v samostatné místnosti od náboje.

Novoroční hluk

Když odpočítáte do nového roku, mějte na paměti, že řetězce hozených konfet se mohou uložit do střeva kočky, pokud se požívají, možná vyžadují operaci. Hlučné poppers mohou vyděsit domácí zvířata a způsobit možné poškození citlivých uší.

Vědomá kočka
přeje vám a vaši chlupatý rodinní příslušníci
Šťastná a bezpečná prázdninová sezóna!

Ingrid King

Mohlo by se Vám také líbit:
Nápady na bezpečnost dovolené pro kočky

Velikonoční bezpečnostní nápady pro domácí mazlíčky

Nápady na bezpečnosti díkůvzdání pro vaše domácí mazlíčky

«Cena Writerging Writer Award
Jak zůstat zdravý během chřipky a chladného období »

5 komentářů k nápady na bezpečnost dovolené pro vaše domácí mazlíčky

Carol říká:

2. prosince 2011 v 10:31

Děkujeme vám za všechny nápady na udržování koček v bezpečí během dovolené. Mám velmi energetickou kočku hledače problémů. Budu surnull

Leave a Reply