category

Jak vyhodnotit své prospektivní nové kočičí

AddThis Sdílení Tlačítka na FacebookfacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na PinterestPinterestPinterestshare to moreaddthismore1

S teplým povětrnostním stavem přichází kotě, v době, kdy se úkryty všude přetékají kočičí, doufají, že objeví domov. Je to skvělý čas přemýšlet o přijetí jedné z milionů koček bez domova/koťat, které v této zemi existují. Pokud uvažujete o přijetí nového přítele kočičího, jak přesně se ujistíte, že je zdravý? Při výběru kočičí nebo kotě z útulku by měli kočičí strážci přemýšlet o několika dodržováním zdravotních a wellness tipů a návrhů, aby se zajistilo, že jejich kočičí kamarád bude zdravým doplňkem jejich domů po mnoho let Přijít.

Chování
Zatímco úkryt může být děsivá a stresující atmosférou pro jakýkoli druh citlivé kočičí listiny, měli by se kočičí strážci cítit pohodlně při manipulaci se svými novými domácími mazlíčky, aniž by byli poškrábáni nebo pokousáni. I když je určitě úžasné poskytnout nový nebo divoší zbloudilý kočičí kočičí nový domov, tyto druhy koček budou obvykle vyžadovat mnohem více času, trpělivost a opatrné zacházení během týdnů až do měsíců, aby se přizpůsobily svým novým domovům. S největší pravděpodobností bych takové kočky nenavrhoval v těch domech s malými dětmi nebo kojenci.

Vzhled
Při vizuální kontrole koček i koťat by se lidé měli snažit zajistit, aby kočičí rychle i pohodlně dýchala, bez extrémních očích nebo nosních výbojů. Mnoho koček v útulku je náchylné k akutním i chronickým virovým a/nebo bakteriálním respiračním onemocněním, stejně jako mnoho z těchto stavů lze rychle léčit antibiotiky, jakož i dalšími podpůrnými opatřeními, existují specifické kočky, které mohou být Chronická nosiče kočičí herpes nebo jiných virů, které mohou být celoživotními problémy.

Testování
Většina útulků nabízí kočičí leukemii virus (FELV) a krevní testování viru kočičí imunodeficience (FIV), a také se důrazně navrhuje, aby byly všechny kočky testovány na tyto viry před přijetím. U těchto koček nebo koťátka na antibiotiky pro infekce horních cest dýchacích bych navrhl, aby byl program terapie dokončen v útulku před přijetím takových koček nebo koťat.

Prostředí přístřeší
Při hodnocení kočičí nebo kotě pro budoucí adopci by měli strážci vyhodnotit atmosféru klece pro jakýkoli typ indikací zvracení nebo průjmu, kromě posouzení, zda je kočičí dobře svalnaté a ne tak tenké. Zatímco většina útulků bude rutinně červí své kočky nebo koťata, kromě jejich očkování pro typické střevní a/nebo horní dýchací viry, mnoho koček bude mít trávicí nebo dýchací příznaky, protože stres a vytlačení takových koček v přístřeších situacích .

Strava
Po přijetí bych se ujistil, že na umístění svého nového kočičího kamaráda na druhu odpovídajícím přírodnímu masu s velmi malým suchým jídlem nebo granuf. V souladu s těmito jednoduchými tipy může určitě pomoci maximalizovat možnosti při zahájení správné trasy, přičemž jakýkoli typ nového kočičího se domnívá, že pro adopci z útulku.

Leave a Reply