category

Hospicová péče o kočky

V minulosti byla eutanasia obvykle jedinou volbou pro kočky s terminálními nemocemi. Dnes je hospicová nebo paliativní péče nesmírně skutečnou alternativou.

Hospic zahrnuje poskytování podpůrné péče kočkám v závěrečných fázích jejich života, aby se zajistilo, že až přijde čas, mohou projít přirozeně i pokojně. Hlavním cílem je udržet kočičí pohodlnou a také doplňování bolesti se zaměřením na vysokou kvalitu života.

Paliativní péče nesmí být uvažována o poslední možnosti. Nejde o umírání, spíše o objevování metod, které snadno pomáhají kočičímu online s terminální nemocí.

Co zahrnuje paliativní péče?

Komfort: zásobování čisté, měkké ložní povlečení s jednoduchým přístupem k jídlu k jídlu, krabic na vrhy, preferovaných spacích oblastí a interakci s členy domácnosti. Pečlivě zvládněte nemocné a/nebo starší kočky, protože spousta terminálních zdravotních stavů způsobuje nepohodlí i bolest.

Výživa i hydratace: Ill Cats může vyžadovat povzbuzení k jídlu, stejně jako můžete vyžadovat prozkoumání různých potravin. Zatímco špičkový konzervovaný nebo surový dietní plán je ideální, je to doba, kdy se vaše kočičí bude jíst cokoli, co chce, takže pokud chce velké nabídky dobrot, nechte ji mít. Vždy mít k dispozici čerstvou vodu.

Čistota: Nemocné kočkovité linie se nemusí být schopny upravovat. Pomozte své kočičí tím, že ji pečlivě kartáčujete. Mějte oči, uši, oblast kolem úst, konečník a genitálie čisté, pokud to už nemůže udělat sama.

Management bolesti: Kočky jsou mistrem v úkrytu bolesti. Užijte si kočičku velmi pečlivě pro náznaky nepohodlí – mohou to být jemné a také mohou zahrnovat úkryt, vyhýbat se kontaktu s členy domácnosti nebo úpravy na spacích pozicích. Kočky jen zřídka vokázují, když jsou v bolesti. Spolupracujte s integrativním nebo holistickým veterinářem na vytvoření správného programu pro správu bolesti pro vaši kočku.

Holistické terapie: Existuje spousta neinvazivních, jemných holistických terapií, které mohou poskytnout úlevu terminálně nemocným kočkám. Energetické terapie, jako je Reiki, Léčivý dotyk, Tellton Touch i další, mohou být obzvláště účinné.

Problém s terminálem ve vaší kočičích nemusí naznačovat eutanázii. S hospicovou péčí to může skončit jako čas lepení a transformace, během které můžete i vaše kočičí linie strávit hodiny vzácného, uvolněného vysoce kvalitního času společně.

Čas na mír i lepení

Navzdory emocionálním i funkčním potížím, které představují hospicová péče, může to být také doba vynikajícího míru a posílení lepení mezi kočičí i člověkem. “Neexistuje žádná hlubší komunikace, než je s živou bytostí, když se zde dostane na konec své cesty, uvádí Bernadette Kazmarski, která za posledních 20 let poskytuje hospicovou péči o každou z jejích koček, když dosáhli konce jejich životů. “Po několika desetiletích jsem věřil, že jsem tak blízko ke svým kočkám, jak bych mohl být, ale blízkost se však stále hlouběji poskytovala paliativní ošetření, když jsem viděl vděčnost v jejich očích, a také je schopen je udržet v pořádku, aby se cítili v dostatečném množství vzhůru.” dokud nebyli připraveni pustit. “

“Dokončení mého znepokojení nad zraněním kočičí nikdy nezmizí, a to ani po několika případech hospice, zejména proto, že nejsem mistr anatomie nebo nemoci,” dodala Bernadette. Zjistila, že průvodce pečujícím veterinářem s tímto procesem bylo neocenitelné .

Veterinární lékař Dr. Mary Gardner, spoluzakladatelka Kola Worldwide (síť veterinářů, jejímž cílem je vybavit každého majitele péči o jejich geriatrická zvířata) a také veterinárního lékaře hospice ve Ft. Lauderdale, FL, používá pohled na hospicovou péči z pohledu lékaře.

“Nikdy jsem nevěřil, že objevím odměňování hospice … až do doby, kdy jsem to začal dělat každý den,” říká Gardner. “Jsem schopen pomáhat rodičům mazlíčků během nejnáročnějšího, ale nejcennějšího času se svými domácími mazlíčky.” Osobně chápe, s čím lidé chodí, když jejich chlupaté mají rádi, že stárnou nebo nemocní. “Ztratil jsem spoustu sebe sama, stejně jako každý z nich je významná ztráta.” Jako veterinář v hospici jsem schopen dodat domácnostem pocit naděje, když se hodně cítím tak bezmocný. “

Tento příspěvek byl poprvé publikován v problému časopisu Animal Wellness Magazine v únoru/březnu 2016 a je také přetištěn se svolením.

Ingrid King

Můžete také jako:
Poskytování hospicové péče o kočky

Hospic Care: Alternate k předčasné eutanázii

Rubyho poslední cesta: Funkční úvahy o hospicové péči

«Jste připraveni na okouzlující fotbal? Kitten Bowl III zaujímá tuto neděli!
Sledování vaší kočky: GPS vs. inovace mikročipů »

12 komentářů k hospicové péči o kočky

Maminka Mystery říká:

9. února 2016 v 13:33

Teď to zažívám, stejně jako jsem to ani nepoznal! Můj chlapec ve věku 11 let má v plicích hmotu a také ztratil mnohem více než polovinu své tělesné hmotnosti. Cítí senullnull

Leave a Reply